Modlitwa serca

Opiekun: ks. Adam Blicharz

Wspólnota modlitewna "Modlitwa Serca" powstała w 2004 roku w Świdniku i jest zawierzona Matce Bożej. Ostateczny kształt wspólnoty został nadany przy współpracy z wieloma osobami zaangażowanymi w rozwój tego dzieła, ciągle jest rozwijany i pogłębiany.

Czynić miłosierdzie poprzez modlitwę - to główny cel istnienia wspólnoty. Członkowie wspólnoty z Polski i polonii z kilkudziesięciu państw modlą się w intencjach zamieszczanych na stronie internetowej https://www.modlitwaserca.org/. Dzielą się tam również doświadczeniem doznania Bożego Miłosierdzia w swoim życiu, doświadczeniem prawdziwości słów Pana Jezusa, „Jeżeli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają..." (Mt 18, 19).

Wspólnota "Modlitwa Serca" zachęca również swoich członków i wszystkich gości do praktykowania pogłębionej modlitwy poprzez rozważanie Słowa Bożego. Służą temu zamieszczone na stronie internetowej wspólnoty teksty czytań mszalnych i rozważania do ewangelii na każdy dzień. Praktykowaniu modlitwy wewnętrznej służą też refleksje na jej temat, zaczerpnięte z dzieł świętych, np. z "Księgi Życia" św. Teresy od Jezusa.

Każda osoba może zaproponować intencję „modlitwy tygodniowej”, która jest zmieniana cyklicznie. W intencjach wspólnotowych jest odprawiana Msza Święta.

Wspólnota zachęca do „duchowej adopcji dziecka poczętego” i obrony małżeństwa oraz włącza się w modlitwy za ojczyznę i intencjach Papieskich.

Podsumowując można powiedzieć, że wspólnota modlitewna "Modlitwa Serca" będzie na tyle wierna swemu powołaniu, na ile jej członkowie będą się starali pogłębić swoją modlitwę, sięgając do swego serca, gdzie przebywa Bóg.